Albínci - jak to s nimi je?

3. června 2007 v 19:11 |  žvížátka

Albínci - Jak to s nimi je?

ALBÍNI - ZVÍŘATA I LIDÉ
Bílí tygři, bílí krokodýli a jiná zvířata zbavena hnědého pigmentu jsou považována za vzácná a jsou náležitě uctívána. Jedná se přitom o genetickou poruchu, která postihuje i lidské plemeno.
Albinismus je vzácná choroba projevující se už od narození nepřítomností hnědého kožního pigmentu v těle. Albíni tak mají velmi světlou, někdy až bílou kůži i srst (u lidí vlasy). Albinismus může být také částečný, kdy se následkem chybějícího kožního barviva tvoří na těle jen světlé skvrny.
S touto genetickou poruchou se může narodit kterýkoliv živočich. Většinou je pak pro nás symbolem míru a urozenosti. Vlivem absence pigmentu v oční sitnici přitom může přitom albinismus u zvířat způsobit krátkozrakost, rozostřené vidění nebo jiné poruchy zraku. Častěji se choroba vyskytuje u zvířat držených v zajetí.

Nejznámější zvířecí albíni

Bíle zbarvení velbloudi jsou chloubou arabských stájí. Existuje také albínský medvídek koala, bílý klokan, bílý jelen, bílý aligátor a také bílá žirafa či bílí tygři, kteří však nejsou pravými albíny. U bílých tygrů se jedná jen o barevnou odrůdu tygra bengálského. Ne všechna zvířata jsou albíni. Např. zbarvení polárního vlka, ledního medvěda a polární lišky je dáno přirozeným vývojem.
Zdroj: ZDE
A tady je hodně obrázků albínků:
Bílí tygři (nejsou však pravými albíny)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tt tt | 3. června 2007 v 19:16 | Reagovat

www.STREET-RIDERS.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama