Červen 2007

Anketa 3

30. června 2007 v 20:53 | mckyta
Ahoj. Zde se vás ptáme na otázku : Je kosatka bílo - černá nebo černo - bílá
Pokuste se odpovědět.

Anketa 2

30. června 2007 v 20:52 | mckyta
Ahoj. Zde se vás ptáme na otázku : Jak se vám líbí můj blog?
Pokuste se odpovědět.

Anketa 1

30. června 2007 v 20:51 | mckyta
Ahoj. Zde se vás ptáme na otázku : Jaké je vaše nejoblíbenější zvíře?
Pokuste se odpovědět.

The Sims 2 - Jak hrát bez CD

16. června 2007 v 21:16 Rady a nápadyThe Sims 2

Co dělat když mi to hlásí "...vložte správné CD" ?
Tato chyba se objeví vždy, když nemáte originální CD v mechanice a nebo se snažíte použít kracklou verzi hry. Nepoužívejte žádné kracky, nejsou funkční a pro správnou funkci MiniImage s Daemonem nesmí být použity !

Tento návod neslouží jen pro spouštění nelegálních kopijí, ale uvolní vám CD-ROMku, do které si můžete dát úplně jiné CD.
Postup:
 1. Nainstalujte si hru The Sims 2 (pokud nemáte s/n: 374U-U5GT-1RZ9-4PDG-T5QZ)
 2. Stáhněte si program Daemon Tools 3.47 (freeware)
 3. Stáhněte si image CD Sims2_CD1
 4. Nainstalujte Daemon Tools a restartujte PC. Do Daemona si můžete umístit i češtinu (viz. daemon.zip)
 5. Spusťte program Daemon. Zdánlivě se nic neděje, ale program je spuštěný a jeho ikonka je v pravém dolním rohu obrazovky v taskbaru.
  Daemon spuštěný u hodin

 6. Klikněte na ikoku pravým tlačítkem myši a zvolte "Emulovat" , "Vše ZAPNOUT" , ikonka zezelená.
  Daemon zelený

 7. Klikněte na ikoku pravým tlačítkem myši a zvolte "Virtuální CD/DVD-ROM" , "Zažízení 0[G:] Žádné médium" , "Připojit obraz" a otevře se vám okno s nabídkou k otevření souboru.
  Daemon, připojit obraz

 8. Najděte na disku kam jste si uložili rozbalený adresář "MiniImage" a otevřete soubor "Sims2_1_RIP.MDS".
  Připojit obraz MiniImage

 9. Přesvědčte se že je vše v pořádku, otevřete Tento počítač a pokud tam uvidíte že vám přibylo další CD s názvem "Sims2_1".
  Daemon - hotovo

 10. Na hru nesmíte použít žádný krack - musí být "čistá" naistalovaná bez patchů, jinak to NEBUDE fungovat !
Zdroj: www.wlk.cz

Největší rozmnožovací orgány

11. června 2007 v 13:52

Největší rozmnožovací orgány

Varlata velryb jsou největší v živočišné říši. Jedno zvážené varle mělo 972 kg.
Beluga Whale surfaced

Největší mozek

11. června 2007 v 13:48

Největší mozek

Vorvaň má největší mozek, který váží přibližně 92 kg. Tvarem připomíná řez melounu.


Nejhlučnější

5. června 2007 v 20:09

Nejhlučnější

Plejtvák obrovský se ozývá nejhlučnějším hlasem ze všech živočichů, a to na nízké frekvenci (12Hz-0,2kHz) což pod vodou představuje zdroj zvuku o síle 177 decibelů.
Nejhlubší ponory

5. června 2007 v 20:09

Nejhlubší ponory

Vorvaň drží rekord v hloubkovém potápění, můýe dosáhnout hloubky až 3000 m a zůstat v hloubce 2 hodiny.Nejtoulavější

5. června 2007 v 19:56

Nejtoulavější

Plejtvákovec šedý z východního Pacifiku a keporkakové z Tichého i Atlantského oceánu podnikají ze všech savců nejdelší tahy. Všechny druhy se vyskytují v oblasti o rozloze 16 - 20 tisíc km, kda podnikají každoroční tahy.

Plejtvákovec šedý (Eschrichtius robustus)

plejtvakovec šedy
plejtvákovec šedý


Nejrychlejší

5. června 2007 v 15:02

Nejrychlejší

Kosatky a sviňuchy běloploutvé drží rekord jako nejrychleji plovoucí mořští živočichové. Odhaduje se, že jejich meximální rychlost je 55 km/h.
Orca (Orcinus orca)

Nejstarší

5. června 2007 v 15:02

Nejstarší

Keporkak se považuje za nejdéle žijícího savce. Archeologové zařadili harpunu zabodnutou do tukové vrstvy živého keporkaka na Aljašce do 19. století. Podle dnešních technik stanovení věku se může keporkak dožít věku až 200 let.


Nejmenší

3. června 2007 v 20:23

Největší

Vaquita neboli sviňucha kalifornská je patrně nejmenší kytovec. Největší samice měřila jen 150 cm a vážila o málo víc než 45 kg. Jejich mláďata jsou drobná, při narození měří sotva 70 cm.

Největší

3. června 2007 v 20:16

Největší

Plejtvák obrovský neboli modrá velryba je největší živočich, jaký kdy na Zemi žil. Nejdelší změřený jedinec byla samice dlouhá 33,58 m. Jiná samice drží rekord v hmotnosti, vážila přes 190 tun. Modré velryby jsou veliké již při narození. Mládě může měřit až 5,9 m. Druhý největší živočich který kdy žil je plejtvák myšok.
Plejtvák obrovský
Plejtvák myšok

Sloni mají možná stejný dar jako papoušci

3. června 2007 v 19:19 žvížátka

Sloni mají možná stejný dar jako papoušci

Sloni v jihokorejském parku Everland jsou schopni napodobovat lidská slova. Například šestnáctiletý tlustokožec jménem Kosik podle všeho napodobí již osm korejských slov, včetně "sedni", "ne", "ano" a "lehni". Vědci již dříve zjistili, že sloni umí napodobovat zvuky, například automobilů, ovšem Kosikova schopnost opakovat lidská slova je neuvěřitelná.
A to je on: "mluvící" slon Kosik
VIDEO- Zde se můžete podívat na reportáž z tv nova o tomto slonovi: nova.cz
Rada: Nejprve to nechte načíst, pak si to pusťte podruhé a už to nebude trhané. ;)

Albínci - jak to s nimi je?

3. června 2007 v 19:11 žvížátka

Albínci - Jak to s nimi je?

ALBÍNI - ZVÍŘATA I LIDÉ
Bílí tygři, bílí krokodýli a jiná zvířata zbavena hnědého pigmentu jsou považována za vzácná a jsou náležitě uctívána. Jedná se přitom o genetickou poruchu, která postihuje i lidské plemeno.
Albinismus je vzácná choroba projevující se už od narození nepřítomností hnědého kožního pigmentu v těle. Albíni tak mají velmi světlou, někdy až bílou kůži i srst (u lidí vlasy). Albinismus může být také částečný, kdy se následkem chybějícího kožního barviva tvoří na těle jen světlé skvrny.
S touto genetickou poruchou se může narodit kterýkoliv živočich. Většinou je pak pro nás symbolem míru a urozenosti. Vlivem absence pigmentu v oční sitnici přitom může přitom albinismus u zvířat způsobit krátkozrakost, rozostřené vidění nebo jiné poruchy zraku. Častěji se choroba vyskytuje u zvířat držených v zajetí.

Nejznámější zvířecí albíni

Bíle zbarvení velbloudi jsou chloubou arabských stájí. Existuje také albínský medvídek koala, bílý klokan, bílý jelen, bílý aligátor a také bílá žirafa či bílí tygři, kteří však nejsou pravými albíny. U bílých tygrů se jedná jen o barevnou odrůdu tygra bengálského. Ne všechna zvířata jsou albíni. Např. zbarvení polárního vlka, ledního medvěda a polární lišky je dáno přirozeným vývojem.
Zdroj: ZDE
A tady je hodně obrázků albínků:
Bílí tygři (nejsou však pravými albíny)

Myši a sýr? Pověra

3. června 2007 v 19:06 žvížátka

Myši a sýr? Pověra!

Všeobecně zažitou představu, že myši rády mlsají sýr, vyvrátili vědci z univerzity v Manchesteru.
V každé pohádce, kde figuruje myš, si tento hlodavec rád zaleze do spíže, kde způsobí značnou spoušť v zásobách sýra. Realita je však jiná. Myši si mnohem raději pochutnají na potravě, která obsahuje větší množství cukru, tedy například na obilí nebo na ovoci. Sýr se v jejich přirozeném prostředí nevyskytuje a proto o něj myši nejeví žádný zvláštní zájem.

Spí migrující ptáci za letu?

3. června 2007 v 19:04 | mckyta |  žvížátka

Spí migrující ptáci za letu?

Američtí vědci odhalují strategii odpočinku stěhovavých ptáků.
Kanadští drozdi malí se každý rok na podzim vydávají na 5000 km dlouhou cestu z Kanady a Aljašky na zimoviště ve Střední a Jižní Americe. S příchodem jara si svou pouť zopakují v obráceném směru. Ve vzduchu bývají dlouhé hodiny a na odpočinek jim nezbývá moc času. Zatímco běžně spí v noci a přes den si shánějí potravu, v době migrace zcela převrátí své zvyky. V noci letí a přes den snaží co nejvíce odpočívat. Ale namísto jednoho dlouhého spánku, který by za světla znamenal příliš velké riziko, že skončí v žaludku některému z predátorů, odpočívají jen po krátkých chvílích. Jejich spánek trvá v průměru pouhých 9 vteřin a dopřávají si jej několikrát denně. Kromě toho odpočívají podobně jako delfíni - vypnou jednu mozkovou hemisféru, zatímco druhá dává pozor, jestli se neblíží nebezpečí. Mají však i jiný způsob, kdy upadají do stavu jakési malátnosti a dění kolem sebe vnímají doslova na půl oka - mají částečně přivřené obě oči, ale přesto jsou schopni zaregistrovat blížící se nebezpečí. Odborníci ze ohajské Státní univerzity Thomase Fuchse a Bowlinga Greena spekulují o tom, že některé druhy spánku ptáci využívají i za dlouhého letu, nicméně tuto hypotézu se zatím nedokázalo dostatečně prokázat.

U Japonska našli mutaci delfína se čtyřmi ploutvemi

3. června 2007 v 17:21 žvížátka

U Japonska nalezli mutaci delfína se čtyřmi ploutvemi

Japonští vědci oznámili v neděli objev neobyčejného delfína skákavého, který má v zadní části těla další pár ploutví. Může proto být považován za důkaz evoluce, podle které se kytovci před padesáti milióny lety vrátili do moře ze souše a ztratili zadní pár končetin.
Zdroj a zbytek článku najdete zde: novinky.cz

Sloni se poznávají v zrcadle

3. června 2007 v 17:21 žvížátka

Sloni se poznávají v zrcadle

Sloni zřejmě patří k malé skupince živočišných druhů, které jsou schopné rozpoznat samy sebe při pohledu do zrcadla. Kromě nich tam patří například lidé, šimpanzi a delfíni. Vyplývá to ze studie, o níž dnes informuje agentura AFP. K tomuto závěru dospěli experti z atlantského Yerkesova národního výzkumného centra primátů, kteří spolupracovali s ochránci přírody z New Yorku. "Složitost sociálních vztahů u slonů, jejich dobře známé altruistické chování i jejich přirozený obrovský mozek z tohoto zvířete udělal logickou volbu pro testy před zrcadlem," uvedl jeden ze spoluautorů studie Joshua Plotnick. Pro test, který se uskutečnil v jedné z newyorských zoo, byla použita zrcadla o rozměrech 2,4 krát 2,4 metru.
Jeden ze slonů jménem Happy, který poznal sám sebe v zrcadle:

Maminka tygřice a děti...

3. června 2007 v 17:21 žvížátka

Maminka tygřice a děti...

Tento mail jsem dostala od jednoho kamaráda:
V Zoo v Californii se tygri matce narodili par malych tygrat. Bohuzel kvuli komplikacim v tehotenstvi se tygrata narodili predcasne a kvuli jejich nizke vaze a velikosti zemreli kratce po narozeni

Matka tygrice se po tom zhroutila, i presto ze fyzicky byla zdrava. Veterinari si uvedomili ze ztratou jejich mladat by mohla upadnout dodeprese. Proto se rozhodli ji mladata nahradit jinymi a zkusit tak zda by se jeji stav nezlepsil.

Po konzultaci s mnoha ZOO v zemi zjistili ze nikde nejsou tygri mladata ktera by nahradila jeji. Proto se doktori rozhodli ke kroku ktery jeste nikdy nikdo nezkousel. Nekdy matka jednoho druhu dokaze prijmout za sve mladata jineho druhu. jedinymi sirotky kteri se sehnali rychle, byli mala selatka. Proto je veterinari obalili do tygri kuze a oblozili jimy tygri matku....

Stanou se detmi nebo jen kotletkami k obedu ......???

Koukejte sami a neuverite vlastnim ocim ......